Āfrikas vijolīte ir mazs istabas augs ar skaistiem ziediem, kas piešķir šarmu jebkuram dekoram. Piemērotos apstākļos šis augs var ziedēt gandrīz visu gadu, taču dažas kopšanas kļūdas var aizkavēt ziedēšanu.
Manām vijolītēm ir spēcīgas lapas un daudz ziedu. Tas ir tāpēc, ka es tos laistu ar mājās gatavotu kondicionieri. Kā to sagatavot, lasiet šīs publikācijas beigās.
Kā rūpēties par Āfrikas vijolītēm?
Vijolītēm dod priekšroku gaišām un siltām vietām, taču labi klājas arī daļēji ēnā. Tomēr izvairieties no tiešiem saules stariem, jo tie var sabojāt lapas. Ja augs atrodas pilnīgā ēnā, tas nezied.
Āfrikas vijolīte vislabāk aug un zied, ja temperatūra ir no 18 līdz 24°C. Tā nepieļauj caurvēju vai pēkšņas temperatūras izmaiņas, kas var izraisīt aizkavētu ziedēšanu.
Vijolīšu substrātam jābūt vieglam un caurlaidīgam, vēlams, pievienojot kūdru, smiltis vai perlītu. Augi jāpārstāda katru gadu (lielākā podā). Neaizmirstiet par drenāžas slāni, kas ļauj izplūst ūdenim un novērš sakņu puvi.
Āfrikas vijolīte dod priekšroku nedaudz mitram substrātam, bet nepieļauj lieko ūdeni substrātā. Vislabāk augu laistīt no apakšas, lejot ūdeni statīvā. Šāda laistīšanas metode neļaus lapām samirkt un samazinās sēnīšu kaites attīstības risku.
Lai Vijolītes augtu veselīgi un krāšņi ziedētu, tai jābūt nodrošinātai ar barības vielām. Ir piemēroti izmantot universālos mēslošanas līdzekļus, kas paredzēti ziedošiem augiem, kas satur ievērojamu daudzumu kālija un fosfora.
Lasi vēl: Ievietojiet olu glāzē un uzkarsējiet to līdz vārīšanās temperatūrai: tas var novest pie interesantiem rezultātiem
Mēslojumu ieteicams veikt apmēram ik pēc 2-3 nedēļām.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Dārzkopji, pārliecinieties, ka esat to izdarījuši pirms februāra sākuma – šeit ir norādīts, ar ko vajadzētu apkaisīt kokus un krūmusby Anete Vītola
- Dziedātāja Samanta Tīna, atgriežoties Latvijā pēc ceļojuma, nonākusi pie skarbām atklāsmēm saistībā ar latviešiemby Laura Blūma
- Diemžēl mūžībā aizgājusi dziedātāja, aktrise un televīzijas personība – ģimene bija blakus līdz pēdējamby Sandra Ločmele